Strony

środa, 11 listopada 2015

Savoir Vivre












GALERIA



Urodził się na Malinowym Wzgórzu, jako wyczekiwany potomek *Cinnamona. Ujął wszystkich swoją maścią oraz siłą z jaką stanął na nogi. Rósł jak na drożdżach, bawiąc się na pastwisku wyrósł na wspaniałego młodzieńca. Od zawsze miał świetny kontakt z człowiekiem, więc kiedy przyszedł czas na zajeżdżanie, wszytko odbywało się bezproblemowo. Stryker świetnie przyjął siodło, a praca z jeźdźcem sprawiała mu przyjemność. Wkrótce został pokazany światu jako reprezentant MW. Ruska przyuważyła jego debiut na zawodach i zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Kiedy jakiś czas później ogier został wystawiony na sprzedaż nie wahała się ani chwili.
Nie można powiedzieć, że jest aniołkiem, ale w porównaniu do niektórych naszych koni to faktycznie jest on jednym z grzeczniejszych ogierów. Tym bardziej, że uwielbia ludzi i bezgranicznie im ufa. Zawsze stara się hamować ze swoimi popisami kiedy w pobliżu jest jego opiekun. Nigdy (noo prawie nigdy) nie robi niczego złośliwie. Na ogół jest cierpliwy, ale ma swoje jasno wyznaczone granice. Jeśli poważnie się wkurzy to naprawdę ciężko nad nim zapanować, jednak staramy się nie doprowadzać go do takiego stanu. Czasami zbuntuje się przeciw czemuś, czego bardzo nie chce zrobić. Wtedy należy uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości i zapas jabłek, aby go przekupić. Lubi się przytulać, uwielbia być głaskanym po czole. Chętnie wpuszcza ludzi do swojego boksu i zachowuje się przy tym dość dobrze. Czasem jest tylko zbyt natrętny.
Pozwala nam ze sobą robić wszystko. Od czyszczenia uszu, przez plecenie ogona, aż po kucanie pod brzuchem. Kiedy ktoś go oporządza, wie, że powinien być grzeczny i nie wierci się. Ładnie podaje kopytka, nie boi się niczego i jest przyjazny. Uwielbia wodę, także na myjce ma sporą radochę. A że brudzi się tak szybko, często ja odwiedza...
Nie lubi się nudzić, toteż kiedy jazda wydaje mu się trochę senna - naprawia to poprzez zapewnianie jeźdźcowi dodatkowej rozrywki. Uwielbia udawać spłoszenia by móc nagle ruszyć galopem. Nigdy nie wiadomo kiedy przymusowo zmienimy chód. Generalnie kiedy ma na sobie kogoś, kto zna się na rzeczy i będzie od niego dużo wymagał - koń będzie się bardziej starał. Chody: "Stęp: Dość duży wykrok, luźny, energiczny. Kłus: Sprężysty, energiczny, duży wykrok. Galop: Foula pokrywa dużo terenu, mocny, energiczny". Jest to wygodny koń, czuły na pomoce i szybko reagujący na sygnały. Na jeździe lubi dominować, a więc należy być ciągle czujnym. Bardzo lubi skakać i angażuje się podczas treningów. Chętnie idzie na przeszkodę, rzadko wyłamuje. Czasami trzeba go tylko odpowiednio pokierować, bo lubi się wybijać zbyt wcześnie. Musi otrzymywać wskazówki. Na zawodach łatwo się rozprasza. Na rozgrzewce jest praktycznie nie do ogarnięcia. Jednak to mija, gdy pokona już pierwszą przeszkodę na parkurze. Później jest już z górki - koń momentalnie się skupia i łapie kontakt z jeźdźcem. Jeśli chodzi o wyjazdy w tereny jest to dobry koń dla doświadczonych jeźdźców. Zdarza mu się ponosić, a że jest bardzo silny - ciężko byłoby zapanować nad nim komuś, kto nie ma zbyt wiele doświadczenia. Jego bryki są porządne, łatwo spaść.
Znałam tego konia jeszcze za czasów jego pobytu w Malinowym Wzgórzu i bardzo go polubiłam. Z błyskiem w oku oglądałam jego kolejne postępy. Niestety kiedy został wystawiony na sprzedaż, nie udało mi się go zgarnąć i zrobiła to moja kochana siorczyćka, która po kilku miesiącach także musiała go oddać. Tym razem musiałam być pierwsza, i cóż, udało się.
W przyczepce trochę mu się nudzi, ale nie wydziwia podczas drogi, wchodzenie i wychodzenie to także dla niego nie problem, czasem trochę się zaprze, ale wtedy wystarczy trochę dywagacji nad wiadrem z jabłkami i gotowe. Na rozprężalni także nie ma z nim dużych problemów, nie przeszkadzają mu inne konie, dopóki nie postanowią się na niego same rzucać.
  • Skoki - Choć to bardzo młody ogier, przed którym jeszcze długa droga, już świetnie radzi sobie w skokach. Ma do tej dyscypliny ogromny zapał. Potrzebuje dominującego i pewnego jeźdźca, żeby przypadkiem nie porządzić sobie trochę przejazdem. Lubi dokładny przejazd, utrzymywany w dobrym tempie, nie ma problemu ze złapaniem odpowiedniej prędkości i trzymaniem się jej, dopóty dopóki jeździec nie nakaże inaczej. Koń bez problemu wyczuwa odskocznię, dobrze skacze, wysoko i z mocą, a ma do tego siłę. To początki jego nauki, jednak stara się składać i chować nogi, co idzie mu coraz lepiej, czasami naprawdę mocno przyciąga nogi do brzucha.
  • Pokazy - Nie ma on dużo cierpliwości, więc potrzebuje naprawdę silnego i pewnego prowadzącego, który przejmie nad nim kontrolę i nie pozwoli, by zaczął się wyrywać czy stawać dęby. Gdy już przejmie się nad nim kontrolę i nie pozwoli się być ciągniętym jak piesek, ogier pokazuje się w pełnej krasie ze swoimi sprężystymi chodami i uniesioną głową.



Imię: Savoir Vivre
Płeć: Ogier
Rasa: Koń oldenburski
Maść: Izabelowata
Matka: Savana K
Rodzice matki: N-virt x N-virt
Ojciec: *Cinnamon
Rodzice ojca: Candy Rose x Avanious
Data urodzenia: 28. 02. 2008 r.
Hodowca: Hannah Evening
Właściciel: Paula "Detalli" Ravenwood




Znaczenie imienia: Znajomość życia, dobre maniery
Zdrobnienie imienia: Styker, Savior
Chip: Posiada
Paszport: Posiada
Kondycja: Bardzo dobra
Zdrowie: Celujące
Kontuzje: Nie
Przebyte choroby: Brak
Szczepienia: Tak, wszystkie
Odmiany: Tak, szeroka łysina na oba nozdrza, 1/2 stawu pęcinowego i powyżej stawu nadgarstkowego, 2x powyżej stawu nadgarstkowego
Werkowany: Tak, regularnie
Kuty: Tak, na cztery nogi
Ujeżdżony: Tak
Własność: Winter Mist Sport Stud




Skoki: L-P1

Pokazy
Wystawy
Hodowla




Stanówka: 2 000 hrs
Nasienie mrożone: 500 hrs
Wyźrebienie: -
Embriotransfer: -




  1. Brak



  1. Trening skokowy = zwrotność, Winter Mist >
  2. Trening skokowy = wysokość przeszkód, Winter Mist >
  3. Trening skokowy = trudność przeszkód, Winter Mist >
  4. Trening skokowy = szybkość, Winter Mist >




  1. Brak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz